Uspješno je priveden kraju još jedan projekt DVD-a Žiškovec, KUP natjecanje u spajanju usisnog voda. Natjecanju su se odazvale 33 natjecateljske ekipe iz 7 županija (sisačko moslavačke, koprivničko križevačke, virovitičko podravske, varaždinske, zagrebačke, međimurske županije i grada Zagreba).

Uz puni doprinos svih članova Društva još jednom smo potvrdili svoju spremnost i odlučnost u provedbi zacrtanih planova. I opet je u prvi plan došla inovativnost članova Društva kada su u pitanju vatrogasna natjecanja. Sama vatrogasna natjecanja sve više se mogu svrstati u stručna sportska natjecanja jer postignuti rezultati i njihovi dosezi prelaze temeljnu odrednicu vatrogasnih natjecanja kao dopunu vatrogasne djelatnosti i provjeru spremnosti operativnih vatrogasaca. I ovo natjecanje iskače iz tih okvira a u našoj bližoj okolici ova vrsta natjecanja provodi se u protekle dvije godine. Posljednje ovogodišnje natjecanje održano je uz pohvale sudionika samog natjecanja kao i promatrača. DVD Žiškovec ovo je natjecanje organizirao samostalno uz potporu nekolicine sponzora a to su GROSH d.o.o. Križevci, MIDI d.o.o. Ivanovec, Čakovečki mlinovi d.d. Čakovec kao i Grada Čakovca koji je osigurao dvoranu. Zahvalu zaslužuje i 1. Osnovna škola Čakovec koja nam je omogućila održavanje natjecanja u sportskoj dvorani Škole. Zahvaljujemo se i svima koji su na bilo koji način pomogli održavanje natjecanja a ovdje ih nismo posebno spominjali.

Postignuti rezultati pokazuju dobru pripremljenost ekipa. Natjecanje se održalo u četiri kategorije, tako su u ženskoj B kategoriji nastupile 3 ekipe a prvo mjesto osvojila je ekipa DVD Turnašica sa osvojenih 467,96 bodova, drugo mjesto osvojila je ekipa DVD Gornji Vidovec sa osvojenih 463,84 bodova a treće mjesto ekipa DVD Turopolje sa osvojenih 456,96 bodova. U kategoriji žene A sudjelovalo je 10 ekipa prvo mjesto sa osvojenih 475,54 bodova osvojila je ekipa DVD Rasinja 2, drugo mjesto osvojila je ekipa DVD Čakovec sa osvojenih 474,12 bodova a treće mjesto ekipa DVD Leskovec sa osvojenih 473,04 bodova. U muškoj B kategoriji nastupilo je pet ekipa a prvo mjesto sa osvojenih 476,65 bodova osvojila je ekipa domačina DVD Žiškovec, drugo mjesto osvojila je ekipa DVD Kunovec sa osvojenih 475,95 bodova a treće mjesto ekipa DVD Gornji Vidovec sa osvojenih 474,23 bodova. U najjačoj i najbrojnijoj kategoriji muških A ekipa nastupilo je 15 ekipa a najbolji rezultet natjecanja postigla je ekipa DVD Paukovec sa osvojenih 484,34 bodova na drugo mjesto plasirala se ekipa DVD Turnašica sa osvojenih 480,07 bodova dok je treće mjesto osvojila ekipa DVD Veliki Otok sa osvojenih 478,23 bodova.

Proglašenje rezultata natjecanja upriličeno je u Domu kulture u Žiškovcu koji je bio premali za sve zainteresirane. Pljesak prisutnih na početku proglašenja pobrale su članice ženske vokalne skupine KUD-a Žiškovec koje su tradicionalno otpjevale državnu i vatrogasnu himnu, koju su mnogi čuli po prvi put. Samom proglašenju kao i početku natjecanja prisustvovao je i predsjednik VZMŽ Zlatko Orsag ing. koji je ujedno podijelio pehare za prva mjesta u svim kategorijama. Rezultate je ispred sudačke komisije obznanio Željko Besedić dipl.ing. a njegovi pomočnici bili su Mladen Kanižaj dipl.ing., Jerko Pfeifer i Nikola Besedić.

Nakon proglašenja rezultata uslijedilo je druženje natjecatelja a mnogi su najavili svoj dolazak i iduće godine.

Uz primjerenu organizaciju natjecanja nastupile su i četiri ekipe domačina u svim kategorijama.

Sastavi naših ekipa:

Žene A
Karolina Novak, Marina Hunjadi, Mihaela Munđar, Andrijana Šopar, Antonija Fic, Mateja Vugrinec

Muška B
Zoran Kolac, Božidar Marčec, Siniša Makovec, Denis Šopar, Radovan Zadravec, Dejan Malekoci

Muška A 1
Lea Novak, Ingo Munđar, Mateo Vugrinec, Martin Mikolaj, Petar Peras, Andreja Toplek

Muški A 2
Melani Šparavec, Matija Kraljić, Ivan Hunjadi, Luka Mikolaj, Leo Petričević, Milorad Turopoljac